Coin Nedir?


Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple Kripto para birimleri kavramsal olarak aynı anda iki şeydir. İlki, kanuni para statüsüne sahip herhangi bir fiziksel karşılığı olmadan kullanılan hesap birimi anlamına gelen dijital bir paradır. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple tamamen dijital bir para birimi olup, ödeme sistemi ve merkezi olmayan bir mutabakat ağlarıdır. Sistem üzerinde kullanıcılar birbirlerine aracı olmadan doğrudan transferler yapabilirler. Transferler, merkezi olmayan dağınık bir kayıt ve mutabakat sistemine kaydedilir. Bu kayıt ve mutabakat sistemine "Blockchain" adı verilir. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple ağı üzerinde transfer edilen değer birimi bitcoin (BTC-ETH-LTC-XRP) olarak adlandırılır.


Coin’in Sahibi ve Merkezi Kimdir?


Kimsenin e-posta teknolojisine sahip olmadığı gibi hiçbir kimse ya da kurum da Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple ağına sahip değildir. Temsilcilik, Franchise vb. bir oluşum yoktur. Bitcoin,Ethereum, Litecoin ve Ripple bir şirket ya da kurum değildir. Coinler açık bir teknolojidir. Herkes, herhangi bir engelleme olmadan katılabilir ve kullanabilir.


Coin’in Fiyatını Kim Belirliyor?


Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple değeri "vebitcoin.com"  gibi bağımsız piyasalarda arz talep ilişkisi ile belirlenir. Alıcı ve satıcıların emirlerini birbiri ile eşleştiren "vebitcoin.com" ve benzeri alım satım platformlarında yapılan işlemlerin bilgileri yayınlanır. Her alım satım platformunda Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple fiyatı bağımsız olarak oluşur. Kullanıcıların yaptığı arbitraj işlemleri fiyatın piyasalarda birbirine yaklaşmasını sağlar.


Coin’e Yatırım Yapmalı mıyım?


Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple fiyatları çoğu zaman bilindik birçok yatırım aracına göre son derece hızlı değişmektedir. Bu durum fırsatlar oluşturduğu gibi riskler de barındırmaktadır. "Vebitcoin.com" olarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple alış satış işlemlerinde ve yatırımlarında ihtiyatlı davranılmasını tavsiye ederiz.


Coin Güvenli midir?


Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple’in temel teknolojisi açık kaynaklıdır ve herkes tarafından gözlemlenebilir. Günümüze kadar binlerce bağımsız güvenlik uzmanı tarafından kontrol edilen Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple'nin temel teknolojisi ile ilgili geçmişte oluşan problemler hızlıca giderilmiştir. Fakat unutmamak gerekir ki tüm coinler  halen evrimini sürdürmektedir.
Kullanıcılar üçüncü parti Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple kripto para birimleri hizmet sağlayıcıları ile alış/satış, yatırım ya da transfer amaçlı çalışırken dikkatli olmalıdır. Günümüze dek birçok hizmet sağlayıcısı kullanıcılarını hırsızlık, sistemlere izinsiz girişler ve doğrudan dolandırıcılık ile mağdur etmiştir. "Vebitcoin.com" olarak hizmet sağlayıcılarına para gönderirken ya da yatırım yaparken dikkatli davranılmasını tavsiye ederiz.
Kendi Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple cüzdanınızı kullanırken cüzdanınızın şifrelerini ve gizli anahtarlarını korumaktan kendiniz sorumlu olursunuz. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple transferlerinin geri çevrilemez olduğunu hatırlatmak isteriz.

Size Faydalı Olabileceğini Düşündüğümüz Bazı Konular

Hesap Güvenlik Sorunu

Spam ve Dolandırıcılık

Şifre Değişikliği