Coin Nedir?


Bitcoin, Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin Türkiyenin en büyük Borsası vebitcoin  Kripto para birimleri kavramsal olarak aynı anda iki şeydir. İlki, kanuni para statüsüne sahip herhangi bir fiziksel karşılığı olmadan kullanılan hesap birimi anlamına gelen dijital bir paradır.  Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin tamamen dijital bir para birimi olup, ödeme sistemi ve merkezi olmayan bir mutabakat ağlarıdır. Sistem üzerinde kullanıcılar birbirlerine aracı olmadan doğrudan transferler yapabilirler. Transferler, merkezi olmayan dağınık bir kayıt ve mutabakat sistemine kaydedilir. Bu kayıt ve mutabakat sistemine "Blockchain" adı verilir. Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin ağı üzerinde transfer edilen değer birimi Kripto para olarak adlandırılır.


Coin’in Sahibi ve Merkezi Kimdir?


Kimsenin e-posta teknolojisine sahip olmadığı gibi hiçbir kimse ya da kurum da  Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin ağına sahip değildir. Temsilcilik, Franchise vb. bir oluşum yoktur. Bitcoin,Ethereum, Litecoin ve Ripple bir şirket ya da kurum değildir. Coinler açık bir teknolojidir. Herkes, herhangi bir engelleme olmadan katılabilir ve kullanabilir.


Coin’in Fiyatını Kim Belirliyor?


Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin değeri "vebitcoin.com"  gibi bağımsız piyasalarda arz talep ilişkisi ile belirlenir. Alıcı ve satıcıların emirlerini birbiri ile eşleştiren "vebitcoin.com" ve benzeri alım satım platformlarında yapılan işlemlerin bilgileri yayınlanır. Her alım satım platformunda  Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin fiyatı bağımsız olarak oluşur. Kullanıcıların yaptığı arbitraj işlemleri fiyatın piyasalarda birbirine yaklaşmasını sağlar.


Coin’e Yatırım Yapmalı mıyım?


Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin fiyatları çoğu zaman bilindik birçok yatırım aracına göre son derece hızlı değişmektedir. Bu durum fırsatlar oluşturduğu gibi riskler de barındırmaktadır. "Vebitcoin.com" olarak Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple alış satış işlemlerinde ve yatırımlarında ihtiyatlı davranılmasını tavsiye ederiz.


Coin Güvenli midir?


Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin’in temel teknolojisi açık kaynaklıdır ve herkes tarafından gözlemlenebilir. Günümüze kadar binlerce bağımsız güvenlik uzmanı tarafından kontrol edilen  Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin'nin temel teknolojisi ile ilgili geçmişte oluşan problemler hızlıca giderilmiştir. Fakat unutmamak gerekir ki tüm coinler  halen evrimini sürdürmektedir.
Kullanıcılar üçüncü parti  Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin kripto para birimleri hizmet sağlayıcıları ile alış/satış, yatırım ya da transfer amaçlı çalışırken dikkatli olmalıdır. Günümüze dek birçok hizmet sağlayıcısı kullanıcılarını hırsızlık, sistemlere izinsiz girişler ve doğrudan dolandırıcılık ile mağdur etmiştir. "Vebitcoin.com" olarak hizmet sağlayıcılarına para gönderirken ya da yatırım yaparken dikkatli davranılmasını tavsiye ederiz.
Kendi  Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin cüzdanınızı kullanırken cüzdanınızın şifrelerini ve gizli anahtarlarını korumaktan kendiniz sorumlu olursunuz.  Ethereum, Litecoin ,Ripple ve 99 coin transferlerinin geri çevrilemez olduğunu hatırlatmak isteriz.

Size Faydalı Olabileceğini Düşündüğümüz Bazı Konular

Hesap Güvenlik Sorunu

Spam ve Dolandırıcılık

Şifre Değişikliği